CRG jest wiodącym producentem gokartów i części na świecie, czego efektem jest zdobycie Mistrzostwa Świata w roku 2016!

Firma oferuje najwyższej jakości sprzęt kartingowy, zarówno ten wyczynowy, jak i przeznaczony dla amatorów, czyli popularny rental. Oferujemy szeroką gamę produktów odpowiednich dla wszystkich kierowców z całego świata (zaczynając od dzieci w wieku 5 lat).

Gokarty CRG dzielą się na dwie linie:

      • profesjonalna – do użytku na zewnętrznych, wyczynowych torach wyścigowych
      • amatorska – do użytku na amatorskich torach halowych i zewnętrznych

HISTORIA

CRG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży podwozi i części do gokartów. Firma została założona w 1986 roku.

Firma CRG od samego początku była stale zaangażowana w badania i rozwój techniczny swoich produktów. W latach 90. zaczęła produkcję przemysłową, czego efektem była rozbudowa sieci importerów i dystrybutorów na wszystkich pięciu kontynentach świata! CRG rozpoczęło ekspansję z naciskiem na Europę i Stany Zjednoczone. Obecnie istnieje około 100 oficjalnych dystrybutorów na świecie, w tym również w rejonach Europy Środkowo-Wschodniej, jak i krajach arabskich.

Poza ewolucją technologiczną gokartów i silników, firma skupiła się na kartingu profesjonalnym, tworząc CRG Racing Team. Zespół otrzymał wiele tytułów Mistrza Świata, Europy i mistrzostw kontynentalnych, a także niezliczone międzynarodowe zwycięstwa w najbardziej prestiżowych wyścigach.

W Polsce CRG Racing Team jest reprezentowane przez CRG Racing Driver Program (skrót: RDP – www.driverprogram.pl), które ściśle ze sobą współpracują.

CRG RDP  posiada najwyższej klasy profesjonalnych mechaników oraz zaplecze techniczne (jako jedyny Zespół w Polsce spełnia wymogi fabrycznego Teamu). W trakcie weekendów wyścigowych zapewniają oni cenne wsparcie techniczne kierowcom CRG RDP. Dzięki bliskiej współpracy w Fabryką, nasi kierowcy testują również nowo opracowane produkty i rozwiązania firmy CRG.

W razie zainteresowania Team’em, zapraszamy do kontaktu: team@a1karting.pl

Kto zaczął przygodę z CRG i skończył w Formule 1?

Michael Schumacher Alessandro Zanardi, Ralf Schumacher, Giancarlo Fisichella, Nick Heidfeld, Jan Magnussen, Max Verstappen, Giorgio Pantano, Tonio Liuzzi, Nico Rosberg, Lewis Hamilton, Kimi Raikkonen, Robert Kubica, Sebastien Buemi, Nico Hulkenberg, Pastor Maldonado, Giedo van der Garde i wiele innych mistrzów kartingowych!